שירותי הוספיס

במצב פיסי ירוד נאלץ הקשיש להזדקק לזולתו לקבל עזרה משמעותית לצורך ביצוע פעולות יום יום פשוטות. כיוון שכל פעולה, ולו הפשוטה והמתבקשת ביותר נעשית למורכבת וקשה ואף לבלתי אפשרית עבור קשיש סיעודי. כך שהוא לא מסוגל לבצע בכוחות עצמו והוא מוכרח לקבל עזרה מסביבתו. גם כאשר מדובר בחולה סופני אשר אין לרפואה עוד במה להועיל ולתת מענה לצורך הריפוי נדרש החולה לקבל עזרה חיצונית רבה בשביל לשרוד את הימים הללו בהרגשה טובה ככל האפשר ובאיכות חיים מתאימה למצבו. למען מטרה זו מיועדים שירותי הוספיס בית. במסגרת שירות זה מקבל החולה את העזרה הנצרכת לו למען קיום גופו וביצוע הפעולות הנצרכות למען שיפור ההרגשה שלו, ככל האפשר. וכל זה נעשה בתוך הבית שלו על ידי מטפלים מקצועיים. עובדים זרים סיעוד או עובדים ישראליים. הללו נמצאים שם בעבורו בשביל להקל ולהועיל בכל מה שרק אפשר.

בבית או בדיור מוגן?
אמנם יש יתרונות משמעותיים להמשך מגורים בבית, אבל לא בכל מקרה זה טוב ולא לכל קשיש זה מתאים. יש מקרים בהם מתאים שהקשיש או החולה הסיעודי יעזוב את הבית לטובת מגורים במסגרת של דיור מוגן. כאשר במקום זה הוא יוכל ליהנות מתחושת ביטחון הניתנת לו הודות למכלול השירותים הניתנים לו שם ובזכות ההרגשה שיש לו בכל עת אל מי לפנות בשביל לקבל עזרה רפואית וכל עזרה נצרכת. דיור מוגן יכול בהחלט להוות הפתרון האידיאלי למגוון מצבים. אמנם חובה להתאים לכל קשיש את הפתרון הטוב ביותר בעבורו בהתחשב במצבו הפיסי וכן בהעדפה האישית שלו. כי ככלות הכול מדובר בחיים שלו והוא צריך להיות מרוצה מתנאי החיים שלו. כל כך הרבה מגבלות יש לו, חשוב לתת לו לכל הפחות את ההחלטה ואת הבחירה בין האפשרויות הקיימות בידיים שלו.

עובד זר לתמיכה ועזרה בכל עת
עבור קשישים רבים עובדים זרים סיעוד זה הפתרון הטוב ביותר. בין אם הקשיש נמצא בבית ובין אם הוא מאושפז בבית חולים מטפל פרטי צמוד יכול להועיל ביותר. שירותי הוספיס בית כמו גם מגורים במסגרת דיור מוגן מקנים ביטחון ועונים על כל צורך.