עובדי סיעוד זרים

קשיש שמוגדר כחולה סיעודי זקוק לעזרה יומיומית שוטפת בשביל לבצע את פעולות החיים הפשוטות ביותר. באין לו יכולת להתלבש, להתרחץ ולדאוג לעצמו לצורך הבסיסי ביותר הוא נאלץ להזדקק לשירות של שירותי סיעוד בבית. שירות זה מאפשר לו להמשיך לחיות בתוך הבית שלו תוך כדי קבלת עזרה צמודה בכל עת ממטפל שנמצא אתו בכל עת ומגיש לו כל עזרה הנדרשת. בין אם מדובר בדאגה לניקיון הגוף של הקשיש ובגדיו ובין אם מדובר בטיול משותף או ביצוע קנייה ביחד. כל הפעולות הללו יכולים להיעשות בליווי של עובדי סיעוד זרים, הללו מונחים ללוות את הקשיש בכל דרכיו ולספק לו כל פעולה בה הוא נתקל בקושי בביצוע עצמי בגין המוגבלות הפיסית שלו.

האם הפתרון נמצא בבית?
כאשר האדם מזדקן והוא מאבד את היכולת להיות עצמאי הוא נזקק לעזרה חיצונית. עזרה כזו יכולה להינתן לו בבית שלו ועשויה להתקבל גם בדיור מוגן או בבית אבות. ביטוח לאומי מספק עזרה לקשישים סיעודיים הנמצאים בביתם. חוק סיעוד לקשישים מבטיחה לקשיש הסיעודי עזרה מתאימה לצרכיו כשהוא בבית. במקרים כאלו יתאים להעסיק עובדי סיעוד זרים או מטפלות ישראליות. הללו ילוו את הקשיש בכל עת ויגישו עזרה בכל מה שיידרש. כך שהקשיש יוכל לנהל את החיים שלו בצורה נינוחה ובטוחה כשהוא בבית. וזאת הודות חוק סיעוד לקשישים שמאפשר לו העסקת עובדי סיעוד זרים שנמצאים אתו בכל עת ומסייעים בכל מה שנדרש.

פתרון מחוץ לבית
אמנם לא לכל אחד מתאים להמשיך לחיות בבית. יש כאלו שעדיף להם לעזוב את הבית לטובת מגורים בבית אבות או בדיור מוגן. שירותי סיעוד בבית מתאימים לקשיש שטוב לו בבית והוא מעדיף להישאר בחברת עצמו והמטפל שלו. יש קשישי שיעדיפו לעזוב את הבית לטובת מגורים בחברה בת גילם ותחת מסגרת המעניקה מגוון צרכים ומענה לכל קושי. בית אבות לוגמה ערוך לספק גם תעסוקה ושירותים נוספים לקשיש. כמו ריפוי בעיסוק ופנאי. כך שייתכן שמתאים יותר וטוב לקשיש לעזוב את הבית לטובת מגורים בבית אבות.