סיעוד לקשישים

לקשיש במצב סיעודי או במצב הדורש אשפוז סיעודי מורכב חשוב לדאוג לתנאי חיים הולמים, וזאת כדי להבטיח שהשנים הללו בהם הוא נתון במצב לא רצוי זה הוא יוכל לנהל את החיים שלו באיכות חיים טובה ככל האפשר וליהנות מתנאי חיים משופרים וסביבה נעימה. במצב כזה נזקק הקשיש לעזרה והוא נשען על שירותי סיעוד לקשישים. מה שאומר שללא עזרה יומיומית ורציפה בביצוע פעולות היום יום הוא אינו מסוגל להתנהל ולבצע את הפעולות הפשוטות ביותר. לפיכך נזקק החולה הסיעודי לשירותיהם של עובדי סיעוד. הללו ישהו במחיצתו ויבצעו כל פעולה הנדרשת מהם בהתאם לצרכיו ולמצבו האינדיווידואלי של הקשיש. בשביל לתת לו את המיטב להתנהלות מתאימה והולמת לצרכיו ולמוגבלויות שלו.

מגורים בבית
יש חולים סיעודיים רבים שיעדיפו להמשיך לחיות בבית המוכר והאהוב שלהם. כאן בין הקירות המוכרים שלהם הם מרגישים תחושת ביטחון ומרגוע שעושים להם את הימים לקלים יותר וגם לשמחים יותר. אמנם המצב הפיסי שלהם מאלץ אותם לקבל סיעוד לקשישים ולשכור את שירותיהם של עובדי סיעוד. בנוסף יהיה צורך להתאים את הבית למגורים של הקשיש בהתאם למצבו בהוספת ידיות אחיזה לסיוע בשמירה על שיווי משקל ושינויים נוספים שיפחיתו סכנות בבית. כיוון שעבורו כל נפילה מלווה בכאבים משמעותיים ואף בנזקים בלתי הפיכים. מגורים כאלו יכולים להתאים לקשישים במצבי סיעוד שונים. העזרה של המטפלים הצמודים עושה את האפשרות הזו לזמינה ואפשרית.

מצב מורכב
אמנם יש מצבים סיעודיים מורכבים יותר בהם הטיפול בחולה הסיעודי כבר נעשה מורכב יותר. במקרים אלו נדרש מעבר לסיוע רציף בביצוע פעולות יום יום פשוטות גם ביצוע פעולות רפואיות על בסיס יומיומי. בשלב כזה כבר נעשה קשה יותר להמשיך את המגורים בבית, אבל גם זה אפשרי בעזרת יחידות רפואיות שמיועדות לשם מטרה זו בדיוק. בכל מקרה לגופו יהיה צורך לבחון את מצבו של הקשיש וכן את ההרגשה והרצון שלו ועל פי ייעוץ עם אנשי מקצוע ושקלול הנתונים כולם יוחלט על מקום המגורים שלו. האם הוא חייב אשפוז סיעודי מורכב או שהוא יוכל להמשיך להתגורר בבית.