סיעוד ורווחה

אנשים מבוגרים וקשישים עשויים לסבול בשלב כלשהו מירידה ביכולת התפקוד. כאשר מדובר בירידה קלה שמאפשרת לאדם המבוגר לתפקד באופן עצמאי, הרי שמצבו טוב למדי. אך כאשר הירידה בתפקוד משמעותית יותר, קיימת אפשרות לקבל סיוע של סיעוד ורווחה. במה הדברים אמורים? אם קיימת ירידה משמעותית למדי ביכולת התפקוד, ניתן לפנות לביטוח לאומי על מנת לקבל גמלת סיעוד. קשיש שאושרה לו גמלה שכזאת יוכל ליהנות משירותיה של מטפלת ביטוח לאומי.

המטרה – איכות חיים גבוהה
מדוע מממנת המדינה באמצעות ביטוח לאומי שירותי סיעוד ורווחה באמצעות מתן גמלת סיעוד? המטרה העיקרית הינה לאפשר גם למי שמתפקד באופן חלקי לשמור על איכות חיים גבוהה. אם מדובר באדם המוגדר חולה סיעודי אך רמת תפקודו מאפשרת לו להמשיך להתגורר בבית – אין כל טעם לעבור למוסד סיעודי מחוץ לקהילה.

ראוי להוסיף ולומר שכאשר נשארים בבית ומקבלים סיוע בשירותי סיעוד ורווחה, מצבו של המטופל נחשב למשופר מבחינות נוספות. ההוצאות הכרוכות במעבר למוסד סיעודי בדרך כלל ניכרות פי כמה וכמה לעומת הטיפול בבית. מטפלת ביטוח לאומי לזכאים ממומנת באופן מלא על ידי ביטוח לאומי והמטופל אינו צריך להוציא מכיסו פרוטה. העובדה שנשארים להתגורר בבית מאפשרת תחושה טובה יותר, שביעות רצון גבוהה יותר, קיום שגרת חיים מוכרת בקרבת שכנים, ידידים וכמובן – בני משפחה קרובים.

שירות מסור, שירות אנושי
אם ביטוח לאומי מכיר בכם או בהוריכם כאנשים הזקוקים לשירות סיעוד ורווחה ואושרה גמלת הסיעוד לאחר מבחן יכולת התפקוד, שמורה לכם הזכות לבחור מהיכן להזמין את המטפלת. כאשר מדובר באדם שהוא חולה סיעודי שחייב לקבל השגחה של עשרים וארבע שעות ביממה – מוסד סיעודי יהווה פתרון. כאשר ניתן ואפשר לקבל טיפול בבית – פנו ליאיר שירותי סיעוד. אנו, כחברה המתמחה במתן שירות וטיפול מכל הלב, מספקים שירותי טרום סיעוד, מספקים מטפלים ומטפלות המגיעים לביתם של המטופלים וכן מספקים שירות של אחות פרטית, ואם צריך – סיוע בהשמה בבית אבות שיתאים לצרכים. אם אתם מחפשים טיפול מסור ואנושי, מצאתם את מבוקשכם: פנו ליאיר שירותי סיעוד.