מטפלת בבית

אדם סיעודי חייב עזרה צמודה וליווי בביצוע פעולות יום יום פשוטות. כל מה שהוא מסוגל היה לעשות בכוחות עצמו בהיותו בריא או צעיר נעשה כעת לבלתי אפשרי בעבורו במצבו הנוכחי. במקרה כזה נקראים בני המשפחה והילדים של הקשיש או של החולה הסיעודי לסייע לו ולהיות לצדו בשנים הקשות שלו. בימים בהם הוא מוצא את עצמו מוגבל וחסר יכולת לדאוג לעצמו. העזרה הנדרשת צריכה לכסות את כל הצרכים של האדם הסיעודי ולוודא כי הוא מקבל את כל העזרה הנצרכת לו והוא לא נשאר לבד בזמנים שהוא לא מסוגל להיות לבד. למעשה כל חולה סיעודי נזקק לטיפול שונה ולכמות אחרת של שעות ליווי וטיפול על ידי מטפלת בבית. ולכם כל משפחה תידרש למצוא את הפתרון המתאים ביותר למצבו של החולה הסיעודי ולמצוא מענה עבור טיפול סיעודי פרטי המתאים ביותר לצרכים של החולה.

תנאים למגורים בבית
יש חולים סיעודיים רבים שמעדיפים להמשיך להתגורר בביתם על פני מעבר למוסד או לדיור מוגן המתאים למצב שלהם. ובהחלט יש בכך יתרון. גם הביטוח הלאומי מעודד מגמה זו ומעניק גמלת סיעוד לחולים שממשיכים לגור בבת הפרטי שלהם. טיפול סיעודי פרטי בבית אמנם דורש היערכות מיוחדת וכן מציאת מטפלת בבית שתעניק את הטיפול כנדרש ותלווה את החולה הסיעודי בכל עת בנתינת טיפול הולם ומענה לכל צורך שלו. מטפלות סיעודי ערוכות לכך בהיותן בוגרות לימודי מקצוע בתחום הסיעוד. כך שניתן בהחלט להשאיר חולה סיעודי לגור בבית בתנאי שהבית מותאם למגורים שלו להבטחת נוחות ובטיחות שלו בבית. וכן בתנאי שהצלחתם למצוא מטפלות סיעודי שילוו את החולה הסיעודי בכל עת ויעשו את כל הנדרש מהן לצורך הבטחת תנאי חיים נוחים לחולה הסיעודי ואיכות חיים מתאימה.

לעקוב שהכול בסדר
אמנם גם לאחר שכבני משפחה ארגנתם את הכול ונראה כי תנאי החיים של החולה הסיעודי בבית נוחים חשוב לעקוב בכל עת ולוודא כי הוא מרוצה ומקבל את כל הנדרש עבורו במצב המיוחד בו הוא נתון. במצב זה נחוצה מסירות של בני המשפחה לאין ערוך.