כיצד לבחור בית אבות

ילדים להורים קשישים עומדים לא פעם בפני החלטה לא פשוטה - מהו המקום הראוי ביותר למגורים של הוריהם שאינם יכולים עוד לתפקד באופן עצמאי בביתם, כפי שהיו רגילים עד כה.

במדריך שלפניכם נמסור לכם את כל המידע החשוב אודות תהליך בחירת בית אבות להוריכם, ובייחוד - נספר לכם כיצד לעשות זאת נכון

מאיפה מתחילים?
ראשית, בכך שנציין כי בית האבות המתאים ביותר להוריכם הוא זה שיתאים למצבם הרפואי, הפיזי והבריאותי. רק לאחר שתבדקו את ההתאמה הזו תוכלו להתחשב גם בפרמטרים ובשיקולים הנוספים (את החשובים ביותר נציין כאן).
 
חשוב להתייעץ
עם מי שמכירים היטב את מצבם הרפואי של הוריכם, את צורכיהם הייחודיים, הטיפול התרופתי שהם נוטלים ועוד. חשוב שתתייעצו עם רופאם כבר בתחילת הדרך כיוון שייעוץ זה ישפיע מאוד על המשך התהליך ועל מלאכת החיפוש והסינון של בתי אבות פוטנציאליים.
 
חשוב לשתף
את יקירכם בתהליך. נכון, לא תמיד זה יהיה אפשרי, אך במידה שכן - חשוב שתספרו להם ככל שניתן על התהליך, על בתי האבות שאתם מעוניינים לבדוק ועוד. זכרו שמדובר במקום המגורים החדש שלהם ולכן חשוב שהם יידעו על כך ככל הניתן. השיתוף גם יסייע בהתאקלמותם ויוכיח להם שמתחשבים בדעתם בקבלת ההחלטה.
 
חשוב המיקום
מיקום בית האבות הוא ללא ספק אחד הפרמטרים החשובים. מדוע? מכיוון שלאחר שהוריכם יעברו לבית האבות בוודאי תרצו לבקרם ככל שניתן. וכדי שהביקורים האלה (שבוודאי יתרמו להוריכם רבות) יהיו תכופים ככל הניתן כדאי שמיקום בית האבות יהיה נגיש וקרוב אליכם, מה שגם יקל עליכם וגם יחסוך מכם נסיעות ארוכות ומייגעות. 

חשוב לבדוק כמה שיותר מקומות
אמנם לא צריך לבדוק עשרות בתי אבות, אך גם לא להסתפק בבדיקת אחד בלבד. חבל שתפספסו בתי אבות שיכולים להתאים להוריכם יותר מהיחיד שבדקתם. זכרו כי ישנם בתי אבות רבים וטובים וכל אחד מציע יתרונות אחרים על פני האחר. זכרו גם כי כל בדיקה תלמד אתכם יותר ויותר על מה חשוב לבדוק, מה כדאי לשאול ועוד, מה שיסייע לכם לגלות את החסרונות, היתרונות וההבדלים בין בתי האבות השונים.

חשוב לסייר במקום
ולא להסתפק רק במידע שקיבלתם באתר או בשיחת הטלפון. אם תוכלו, רצוי שתבקרו בבית האבות עם הוריכם. אך גם אם לא - אל תוותרו על ביקור פיזי בבית האבות, ביקור שיסייע לכם לעמוד מקרוב על היתרונות והחסרונות שלו ובבדיקת פרמטרים שונים כגון רמת הניקיון, רמת הצפיפות בחדרים, רמת האוכל המוגש לדיירים ועוד.
בהקשר זה חשוב לציין כי כדאי ורצוי שתערכו סינון מקדים בטרם תבקרו בבתי אבות (בוודאי ישנם כאלה שלא יתאימו מראש להוריכם וחבל שתבזבזו זמן יקר בביקורים מיותרים).

חשוב לשוחח עם הדיירים בבית האבות
אתם כבר בבית האבות? מדוע שלא תשאלו את דייריו איך הם מרגישים בו? פעמים רבות הם יספרו לכם את מה שאחרים לא יספרו וכך תוכלו להתרשם ממקור ראשון על המקום.

חשוב להתייעץ עם חברים ומכרים
זכרו שאתם לא היחידים שעומדים בפני בחירת בית אבות להוריכם. כמוכם עשו זאת בעבר ויעשו זאת בעתיד רבים אחרים. לכן, חשוב שתתייעצו עם מכרים וחברים שהוריהם מתגוררים בבית אבות. לעתים שיחה כזו תסייע לכם יותר מכל מידע אחר שתמצאו ברשת.

חשוב לשאול, הכול
עומדים לפני קבלת ההחלטה? אל תחששו לשאול את כל מה שאתם רוצים וצריכים לדעת. זה הזמן לדעת הכול ולקבל את כל התשובות, ולא לאחר שהוריכם יעברו לבית האבות. הציגו לצוות בית האבות את כל השאלות בטרם תקבלו את ההחלטה: האם יש לבית האבות את כל הרישיונות הנדרשים? מהם תנאי התשלום? כמה מטפלים יש בכל מחלקה? מהן שעות הפעילות והפעילויות החברתיות ועוד.

בחרתם את בית האבות?
בשעה טובה. כעת כל שנותר הוא להתכונן ליום המעבר של הוריכם. זכרו כי יום זה חשוב מאוד וקריטי להתאקלמותם בבית האבות. לכן כדאי שתתכוננו היטב ליום זה ותכינו את הוריכם אליו ככל הניתן: ספרו להם מה מתוכנן ביום המעבר, מה תהיה שגרת חייהם בבית האבות החדש ועוד. בנוסף, חשוב שתלוו אותם ככל הניתן ותשהו לצדם לאורך כל יום המעבר, בהתאם לשעות הפעילות ולהמלצת הצוות המתורגל במעברים כאלה.

מחפשים בית אבות להוריכם?
ביאיר שירותי סיעוד תוכלו ליהנות משירותי ייעוץ והשמה בבתי אבות ודיור מוגן. 
במסגרת השירות נסייע לכם בתהליך החיפוש ובחירת בית האבות המתאים ביותר, עד המעבר, ההתאקלמות וההשתלבות המלאה של הוריכם בביתם החדש.
 

איך לבחור בית אבות?


חשוב לבדוק כמה שיותר מקומות
 

חשוב לסייר במקום
 

חשוב לשוחח עם הדיירים בבית האבות
 

חשוב להתייעץ עם חברים ומכרים
 

חשוב לשאול, הכל!
 

צרו עימנו קשר

pencil6, pencil, write, edit, blog, note