טרום סיעוד

ההתדרדרות של מצבו של קשיש היא לא צפויה, והיא עלולה להפציע ביום אחד בהיר ולהפתיע ביותר הן את הקשיש בעצמו והן את בני המשפחה שלו. במצב זה נוסף לכאב ולתחושת האבדן גם קושי טכני מידי. כי ההורה או הסב שהיה עד כה עצמאי וחי את חייו בכוחות עצמו ללא קבלת עזרה כמעט או אף בכלל נזקק מעתה לעזרה רציפה בכל עת כמעט. ומה בדעתו לעשות? מהן האפשרויות העומדות בפניכם? האם הוא מעוניין לעזוב את כתלי הבית לטובת מגורים במוסד או בדיור מוגן? או שהוא יעדיף להישאר בבית וליהנות מעזרה סיעודית בבית?

ייעוץ מקצועי להחלטה נכונה
למעשה קבלת ההחלטה בדבר עתידו של הקשיש משמעותית ביותר בעבורו. ולפיכך שוב לקבל אותה מתוך שיקול דעת ולאחר מחשבה מעמיקה ושקלול כל הנתונים והאפשרויות העומדות בפניכם – בפניו. אך הצורך המעיק והשעה הלחוצה עלולה לגרום לכם לקבל החלטות שגויות ולפעול בנמהרות מתוך מצוקה של ההיום והמחר. לפיכך ניתן להיעזר בשרות של טרום סיעוד. מדובר בשרות כזה שמעניק לקשיש או לאדם הסיעודי עזרה צמודה באופן מידי עד לקבלת ההחלטה. מטפלת לאדם סיעודי תלווה אותו בתקופה זו ותסייע לו בכל הנצרך לו בבית וגם בחוץ. גם במקרה של קשיש במצב סיעודי ניתן להתאים את הבית ולארגן בית סיעודי עבורו להמשך מגורים עד לקבלת החלטה בדבר ההמשך. בית סיעודי יהיה מותאם לקשיש מבחינת נוחות ובטיחות, מטפלת לאדם סיעודי תושיט יד ועזרה בכל הצורך.

לאיכות החיים של הקשיש
כל השיקולים בעת ההחלטה חיים לכלול את איכות החיים של הקשיש וכן את הרצון שלו וכמובן, מתוך מחשבה על בטיחות מקסימלית. טרום סיעוד מותאם למצבו הספציפי של הקשיש יבטיחו לו את המיטב ואת המקסימום בשביל לעזור לו לחוות את השינוי המשמעותי הזה בחיים שלו בצורה הטובה ביותר. הוא יקבל תמיכה פיסית וכן עזרה נפשית ומוראלית שתעזור לו לצלוח את התקופה הזו בה הוא נזקק לתנאי בית סיעודי ביום יום. לאחר בירור יסודי ובדיקה מעמיקה תוכלו לקבל החלטה לגבי ההמשך.