טיפול בקשישים באופן פרטי

כאשר קשיש או קשישה מועדים חלילה, או כאשר הם נעשים חולים וזקוקים לתרופות או לאשפוז, הרי שקיימת זכאות לטיפול במסגרת רפואית מקובלת – קופת חולים או בית חולים. במילים אחרות, הקשיש יהיה זכאי לטיפול רפואי ממלכתי. אך מה קורה כאשר קיימת ירידה בתפקוד שאיננה סוג של מחלה או כאשר גם אשפוז בבית החולים לא יוכל להתאים? במקרים כאלה, מה שנחוץ הוא טיפול בקשישים באופן פרטי. טיפול מסוג זה נועד לתת מענה לקשישים שקשה להם ללכת מפאת גיל מבוגר, דלקת פרקים וכיוצא באלה. חברת סיעוד בבית תוכל לסייע כאשר מדובר בקשיש שמתקשה להתקלח ללא עזרה, שזקוק למטפל או למטפלת שיבצעו עבורו את הקניות וידאגו לו בכל אותם דברים אותם הוא מתקשה או אינו מסוגל לבצע באופן עצמאי.

פרטי במימון ציבורי
ישנם מצבים מסוימים בהם, אף על פי שזקוקים למענה שאותו אנו מכנים טיפול בקשישים באופן פרטי, הרי שאפשר לקבל סיוע במימון. לא תמיד ולא כל אחד יהיה זכאי לכך, אבל קשישים שעומדים בקריטריונים של ביטוח לאומי יוכלו בהחלט לקבל עזרה ואפילו לא לשלם על כך מאומה.
מכיוון שיש אנשים המתקשים להאמין בכך, נדגיש שזוהי עובדה. ביטוח לאומי מחויב לבדוק את רמת התפקוד של קשישים על פי חוק הסיעוד. חייבת להיערך בדיקה לגבי יכולתו של הקשיש לבצע פעולות יום יומיות באופן עצמאי וללא עזרה. מי שנמצא ראוי לכך על פי קריטריונים אובייקטיביים, יוכל לקבל גמלת סיעוד. גמלה זו לרוב אינה ניתנת בכסף. המטרה של הגמלה היא לשלוח לאותם זכאים מטפלים המעניקים טיפול בזקנים. המטפלים הללו נשלחים מטעם חברות סיעוד פרטיות, אולם המימון עבור שכרם של המטפלים ניתן מקופת ביטוח לאומי.

פונים לחברת סיעוד
אך לא רק ביטוח לאומי הוא הדרך לקבלת טיפול בקשישים באופן פרטי. גם ללא מעורבות של ביטוח לאומי ניתן להזמין חברת סיעוד בבית שתסייע במציאת פתרון לקשישים הזקוקים לסיוע כזה או אחר.

חברת יאיר שירותי סיעוד תשמח לסייע גם לכם – שירותי טיפול בקשישים באופן פרטי, בשיתוף ביטוח לאומי או במימון עצמאי. אספקת מטפלות או אחיות המתמחות בסיעוד, טיפול בזקנים ומענה בהתאמה אישית.