זכויות קשישים ניצולי שואה

יקירכם ניצול שואה ומוגדר כסיעודי?
במאמר שלפניכם מרוכזות חלק מזכויות וההטבות המגיעות לקשישים ניצולי שואה המוגדרים כסיעודיים. אנו מקווים שהוא יסייע ליקירכם ולו במעט לקבל את הסיוע שכה מגיע לו.
 
תוספת שעות סיעוד
סיוע המעניק לקשישים הזכאים לקצבת הסיעוד של הביטוח הלאומי 9 שעות סיעוד נוספות, המתווספות למספר השעות שנקבע להם במסגרת קצבת הסיעוד (החל מ-9.75 שעות שבועיות ועד 18 שעות שבועיות). מכאן, קשיש שיימצא זכאי לתוספת השעות יוכל לקבל עד 27 שעות סיעוד (ועוד 4 שעות למי שגם מעסיק מטפלת ישראלית).
 

צרו עימנו קשר

pencil6, pencil, write, edit, blog, note
מי זכאי לתוספת השעות?
זכאים לתוספת השעות קשישים סיעודיים העומדים ב-2 הקריטריונים הבאים:
  • ניצולי שואה שחיו תחת הכיבוש הנאצי במלחמת העולם השנייה ועברו את התקופה בגטאות, במחנות הריכוז או במסתור, תוך סיכון חייהם, או שחיו בארצות שהיו גרורותיה של גרמניה הנאצית כגון בולגריה, רומניה, טוניס, לוב, צרפת, איטליה, הולנד והונגריה וסבלו מרדיפות הנאצים. בנוסף, מי שברחו משטחי הכיבוש: מגרמניה לאחר שנת 1933, מאוסטריה לאחר שנת 1938, ומשאר הארצות לאחר פרוץ המלחמה ועד לתאריך 08.05.1945.
  • קשיש סיעודי התלוי לחלוטין בעזרת הזולת והוגדר ע"י המוסד לביטוח לאומי כמי שזכאי לגמלת סיעוד בשיעור של 150% או 168% (זכאות של 16-18 שעות סיעוד שבועיות) או זכאי לקצבת שר"מ (שירותים מיוחדים) בהיקף של 105% או 175% או זכאי לשעות 'עזרה לזולת' מטעם משרד הביטחון בהיקף של 66 שעות חודשיות לפחות.
 
לידיעתכם: החל מתאריך 01.01.15 ניצולי שואה המקבלים את קצבת הסיעוד מביטוח לאומי כגמלה כספית זכאים לקבל גם את תוספת 9 השעות השבועיות כגמלה כספית, זאת באמצעות פנייה לוועידת התביעות בטלפון 03-5194400.
 
עזרה סיעודית קצרת מועד לאחר אשפוז
סיוע נוסף המוענק לניצולי השואה הקשישים. מטרת הסיוע, הניתן על ידי מדינת ישראל ובאמצעות הרשות לזכויות ניצולי השואה - משרד האוצר, היא לאפשר לניצולי שואה שאושפזו לקבל טיפול שיסייע להם לשוב לפעילות שגרתית ולחזור לקהילה לאחר השחרור מבית החולים.
במסגרת הסיוע מקבלים הקשישים הזכאים 50 שעות סיעוד לתקופה של חודשיים )או עד לקבלת הזכאות לסיעוד מביטוח לאומי).
לידיעתכם:
  • הסיוע מותנה במבחן הכנסה שייערך לקשיש ויוענק בתנאי שהכנסתו לא תעלה על 9,090 ₪ (נכון לאוגוסט 2016 ולא כולל תגמולים ורנטות בגין נרדפות).
  • זכאים לסיוע מי שיגישו את הבקשה בתקופת האשפוז ובאמצעות העובד הסוציאלי של בית החולים בלבד.
 
יקירכם ניצול שואה ומוגדר כסיעודי?
בשנים האחרונות קמו עמותת וקרנות שונות ששמו להן למטרה לסייע ולהעניק לקשישים סיעודיים ניצולי השואה את הזכויות וההטבות המגיעות להם. אחת מהן היא הקרן לרווחת נפגעי השואה, עמותה שנוסדה ע"י ניצולי שואה
מעבר לכל הזכויות שציינו ניתן למצוא הטבות נוספות להן זכאים ניצולי השואה הסיעודיים כגון טיפולי שיניים ללא עלות'מחוברים' - מחשבים בבתי ניצוליםקבלת משקפיים חינם ועוד.
זכויות נוספות תוכלו למצוא בחיפוש ברשת ובאתרי האינטרנט של העמותות השונות.