זכויות ניצולי שואה סיעוד

כל קשיש בישראל זכאי לסיוע ולעזרה בשנים בהן הוא חווה מוגבלות פיסית משמעותית וצורך הכרחי ויומיומי לקבלת עזרה שוטפת. הביטוח הלאומי מקציב למען מטרה זו סכומי כסף תחת הכותרת "סיעוד", והקשישים יכולים לקבל עזרה מגורמים חיצוניים. לא תמיד מכסה הסכום הזה את הצורך ולעיתים קרובות תצטרך המשפחה להרת לעניין ולהקציב סכומי כסף חודשיים למען מטרה זו. במקרים אחרים יש לקשיש קרן פנסיה משמעותית שתוכל אף היא לסייע במימון. אך כאשר מודבר בניצולי שואה התמונה מעט שונה. כיוון שכל מי שסבל בשנות השואה מרדיפת הנאציזם זכאי לעזרה מהקרן לרווחת ניצולי שואה. כך שקבלת סיעוד לניצולי שואה יכולה להיות נוחה יותר ובאה לקראת.

מי זכאי לקבל עזרה?
הקרן לרווחת ניצולי שואה מגישה סיוע לניצולי שואה שחוו את רדיפת הנאצים בשנות מלחמת העולם השנייה באירופה. זכאי לה קשיש שנזקק לעזרה סיעודית. במסגרת הסיוע הוא יהיה זכאי לקבל מספר שעות טיפול גדול יותר וכן זכויות ניצולי שואה סיעוד נוספים. כך שאם מדובר בבן משפחה קשיש שהוא ניצול שואה כדאי לכם לבדוק בצורה יסודית מהם זכויות ניצולי שואה סיעוד. כדי שהוא יוכל לקבל את המקסימום שהוא צריך בשנות הזקנה שלו. גם אם הקשיש נמצא בשלב סיעודי מתקדם והוא נזקק להגיע לשעריו של מוסד סיעודי מורכב יש לבדוק היטב את הזכויות שלו לימון השהות שלו במקום וכן מימון טיפול פרטני במקרה הצורך.

התאמה מלאה למצבו של הקשיש
בכל מקרה לגופו יש לבדוק את מצבו הפיסי של הקשיש ולהתאים את הטיפול בצורה נכונה ומדויקת. כיוון שלכל אדם יש נתונים משלו וכן העדפות ורצונות משלו. כיוון שיש קשישים שבכל מחיר יעדיפו להישאר בין כתלי הבית שלהם ובלבד שלא לעבור לגור במוסד מתאים. האמת היא שהעדפה הזו הגיונית וניתן להבין אותה. אבל יש להתאים לו את תנאי המגורים כדי שהוא יוכל לחיות את שנות השיבה שלו בבריאות ובבטיחות . עזרה פרטנית בבית יכולה לתת מענה במגוון מצבים, במקרה של קשיש של מוסד סיעודי מורכב יהיה צורך להתאים לו יחידות טיפול בבית. כמו כן זכויות נוספות יש עבור סיעוד לניצולי שואה.