הוספיס בית

לתמוך ביקירכם ברגעים הקשים

בשנים האחרונות התפתח בתחום הרפואי מושג הנקרא טיפול פליאטיבי (טיפול תומך), מאחוריו עומד הרצון של משפחות לחולים סופניים להקל על יקיריהן החולה ברגעים הקשים ולהעביר תקופה זו בסביבה תומכת ועם כמה שפחות כאב פיזי ונפשי. כל זאת כאשר אין לרפואה עוד מענה שמסוגל לאריך את חיי החולה. 

מהו טיפול פליאטיבי? 
הטיפול הפליאטיבי, המוכר גם בשם 'שירותי הוספיס', הינו חלק מגישה טיפולית שמטרתה לשפר את איכות חייו של החולה הסופני המתמודד עם מחלה חשוכת מרפא, תוך התחשבות גם בבני משפחתו המתמודדים יחד איתו עם המחלה הקשה.הטיפול מיועד כאמור לחולים במחלות סופניות (כגון אלצהיימר, סרטן, מחלות כליה ועוד), בעלי תוחלת חיים של מספר חודשים שהרפואה אינה מסוגלת עוד לרפא או להאריך את חייהם.

מתוך אתר משרד הבריאות: "התקדמות הטכנולוגיה והרפואה המודרנית מאפשרת ריפוי ושיפור של מחלות רבות. עם זאת, יש מחלות או שלבים במחלה שבהם לא ניתן עוד לרפא את החולה, והמחלה היא מתמשכת (כרונית) ומצבו של החולה אף מתדרדר. מצב זה עלול לקרות במקרים מסוימים של מחלות סרטן, באי ספיקת לב בחומרה קשה, מחלת ריאות כרונית מתקדמת, אי ספיקת כליות קיצונית, דמנציה ומחלות ניווּניות אחרות".

היכן ניתן הטיפול הפליאטיבי?
הטיפול הפליאטיבי ניתן בבית החולה (הוספיס בית) או במוסד אשפוזי (הוספיס אשפוזי) - בבתי אבות סיעודיים או מחלקות ייחודיות בבתי החולים הממשלתיים.

מהו שירות הוספיס בית?
שירות הוספיס בית מהווה למעשה חלק מגישת הטיפול הפליאטיבי, במסגרתו החולה במחלה סופנית יכול להישאר בביתו ולקבל בו את כל הטיפול והתמיכה להם הוא זקוק מצוות מיומן הכולל רופאים, אחיות, עובדים סוציאליים ועוד.

המטרה העיקרית של שירות ההוספיס בית היא להעניק לחולים סופניים את הבחירה להישאר בסביבה מוכרת ונעימה ברגעים הקשים ולהימנע מהשהייה במחלקת האשפוז של בית החולים שרבים רואים בה סביבה מנוכרת, זרה ומדכאת.
בנוסף, שירות הוספיס בית מאפשר לחולה לנהל חיים עצמאיים ומכבדים ככל האפשר, למרות המחלה, להקל עליו ולמנוע ממנו סבל וכאב מיותרים באמצעות טיפול מתאים הניתן לו בשעות היום ובשעות הלילה.

ומטרה נוספת, ולא פחות חשובה: לסייע לחולה ולבני משפחתו בהתמודדות הנפשית עם המחלה ולספק להם את כל התמיכה הרגשית הנדרשת.

אנחנו כאן בשבילכם
נסייע לכם להעניק ליקירכם את הטיפול בסביבה המוכרת, הבטוחה והטבעית שלו.  צרו עמנו קשר ונוכל להדריך ולספק לכם את כל המידע החשוב בנושא.
 

כיצד מוענק הטיפול?


את שירותי ההוספיס בית מעניק צוות הכולל רופאים, אחיות ועובדים סוציאליים העוקב אחר מצב החולה בכל תקופת שהותו בבית, זאת באמצעות ביקורים שגרתיים (הצוות אינו שוהה בקביעות בבית החולה) בהם מקבלים החולה ובני משפחתו את כל העזרה והתמיכה - רפואית, נפשית ורגשית.
 

חשוב לדעת


שירותי ההוספיס (הוספיס בית והוספיס אשפוזי) ניתנים לחולים סופניים במסגרת קופות החולים. קבלת השירות מצריכה הפניה המאשרת את הצורך בהוספיס.

את ההפניה ניתן לקבל מרופא בית החולים בו מטופל החולה או מרופא המשפחה של קופת החולים. כל חולה סופני שקיבל הפניה לקבלת השירות זכאי לקבלו ללא תשלום.

צרו עימנו קשר

pencil6, pencil, write, edit, blog, note