דיור מוגן סיעודי

ככל שנוקפות השנים, כך משתכללות האפשרויות ומתרבות האופציות למגורים עבור קשישים עצמאיים וכן עבור אלה המוגדרים כסיעודיים. עבור קשישים עצמאיים – דיור מוגן רגיל יכול להיות אפשרות מצוינת לסביבת מגורים טובה ואיכותית, עם מגוון רחב של פעילויות פנאי ועם סביבה חברתית תומכת. אך עבור קשישים סיעודיים מסגרת שכזו לא תתאים כלל. עבור סיעודיים, המסגרת המתאימה יכולה להיות דיור מוגן סיעודי. מדוע? מכיוון שרק מסגרת כזאת, שמהווה בית סיעודי, תוכל באמת לספק את המענה עבור אלה שאינם עצמאיים, שמתקשים ללכת ללא עזרה, שקשה להם לאכול אם לא מאכילים אותם וכן לאלה שסובלים מירידה ניכרת ביכולת הזיכרון או בכושר ההתמצאות.

עוזרים לכם להחליט
לא כל דיור מוגן סיעודי יתאים לכל קשיש או לכל קשישה. זאת מכיוון שקיימת שונות רבה ביכולת התפקוד גם של אלה המוגדרים כסיעודיים. בקצה אחד נמצאים אלה שמוגדרים סיעודיים קלים ואשר מצבם יכול גם להשתפר עם הזמן. בקצה השני נמצאים קשישים סיעודיים שסובלים גם ממחלה או ממצב בריאותי לקוי. אשפוז סיעודי הכרחי כאשר הקשיש זקוק להחלפת תחבושות סדירה, כאשר יש צורך בטיפולים בשל כשל כבד או כליות וכן במצבים אחרים שיכולים בקלות להפוך למסכני חיים.

אם אתם צריכים גורם אובייקטיבי שיסייע לכם לעשות סדר בדברים, אם אתם מחפשים אנשי מקצוע שיעזרו לכם להחליט האם לבחור פתרון כמו דיור מוגן סיעודי או האם כדאי לבחור טיפול בבית (על ידי מטפלים זרים), פנו אלינו. אצלנו, חברת יאיר שירותי סיעוד, יעזרו לכם להבין מהו בית סיעודי, האם מגיעה לכם גמלת סיעוד, אילו בתי אבות נחשבים למומלצים ותוכלו גם לשאול כל שאלה אחרת שתרצו.

חושבים על העתיד
לסיום, נקודה למחשבה גם אם כיום כל הקשור בטיפול סיעודי עדיין רחוק מכם. מי ששוקל בימים אלה לעבור לדיור מוגן, חייב לחשוב גם על העתיד. גם אלה שמצבם התפקודי מצוין עלולים להזדקק בעתיד למענה סיעודי. לא כדאי להימנע מהשאלה מה יקרה כאשר תצטרכו דיור מוגן סיעודי. בחלק מבתי הדיור המוגן לעצמאיים יש גם מחלקה שמעניקה שירותי אשפוז סיעודי וטיפול מסביב לשעון.